DIMM DDR4 8GB 3200Mhz TRANSCEND U-DIMM 1Rx8 1Gx8 CL22 1.2V JM3200HLB-8G
Výrobca
Transcend
KódITK862699
Part No.JM3200HLB-8G
Dostupnosť po pobočkách
1k dispozícii do 48 hodin
NRE
1k dispozícii do 48 hodin
NR
BA
DPH 23%
Hodnotenie produktu
Hodnotené 39x
Záruka koncový zákazník: 1 Doživotne
Záruka firma: 1 Doživotne
Výrobca:
Transcend
Kód: ITK862699
Part No.: JM3200HLB-8G
Podrobnosti o produkte
Popis produktu:
Transcend paměť 8GB DDR4 3200 U-DIMM (JetRam) 1Rx8 CL22
Transcend's JetRam memory modules are manufactured with true ETT grade, brand-name DRAM chips that have passed Transcend's strict screening process and rigorous environmental testing. The modules provide excellent compatibility and fully-tested reliability, which is ideal for PC upgrade at an attractive price. Each memory module is rated at 3200MHz to greatly increase data transmission efficiency by higher bandwidth of up to 25.6GB/s. Operated at a nominal voltage of just 1.2V, Transcend's DDR4 U-DIMM JetRam memory ensures that both operating temperature and electrical load on the memory controller can be reduced in order to save up to 40% of energy compared to standard DDR3 modules offering 1.5V.
1,2V
Capacity: 8GB
DRAM: 1Gx8
Part Number: JM3200HLB-8G
Description: 8GB JM DDR4 3200 U-DIMM 1Rx8
Specifications:
RAM Type: DDR4
DIMM Type: Unbuffered Long-DIMM
Frequency: 3200
CAS Latency: CL22
Capacity: 8GB
Rank: 1Rx8
DRAM: 1Gx8
Voltage: 1.2V
Pin: 288 pin
PCB Height: 1.23 inches
Operating Temperature: 0°C (32°F) ~ 85°C (185°F)