Supermicro® Chassis CSE-847E26-R1400LPB, 4U, Dual SAS-II Expander, Redundant PSU 1400W, Low Profile, Black
Výrobca
Supermicro
KódITK147055
Part No.CSE-847E26-R1400LPB
BA
DPH 23%
Objednať
Hodnotenie produktu
Hodnotené 47x
Supermicro
Kód: ITK147055
Part No.: CSE-847E26-R1400LPB
Key Features
• High Efficiency Power &
  High Storage Capacity
1. Extra High-Density 4U Storage Chassis
2. High-Availability Features: Redundant,
    Hot-pluggable cooling system, Power
    Supplies, Hot-swap drives
3. Redundant (1+1) 1400W Gold Level
    power supply with PMBus function
4. Maximum 3.5" hot-swap drives density
    36x (24 front + 12 rear) HDD bays; E26
    - 2x Expanders support SAS2 (6Gb/s)
5. 7x Low-profile expansion slots
6. 7x 8cm (middle) Hot-swap cooling
    fans, redundant cooling
Product SKUs
CSE-847E26-R1400LPB SuperChassis 847E26-R1400LPB (Black)
Form Factor
4U chassis support for motherboards up to size ATX, E-ATX,
13.68" x 13", UIO motherboards
Dimensions
Height 7" (178mm)
Width 17.2" (437mm)
Depth 27.5" (699mm)
Gross Weight 80 lbs (36.3 kg)
Available Colors Black
Expansion Slots
7x Low-profile expansion slots
Drive Bays
Server Chassis 36x (24 front + 12 rear) 3.5" Hot-swap HDD bays
SAS or enterprise SATA HDD only recommended
Backplane
HDD Backplane supports 36 SAS hard drives (24x front + 12 rear)
System Overheat LED
Power Fail LED
System Cooling
Fans 7x 8cm hot-swap cooling fans
Redundant cooling
System Monitoring
Chassis intrusion switch
Operating Environment (System)
Operating Temperature Range 10 - 35°C (50° to 95° F)
Non-Operating Temperature Range -40 - +70°C (-40° to 158° F)
Humidity Range 8 - 90% non-condensing
Non-Operating Humidity Range 5 - 95% non-condensing
Power Supply
1400W high-efficiency (1+1) redundant power supply with PMBus
AC Input 1100W Output @ 100-140V, 13.5-9.5A, 50-60Hz
1400W Output @ 180-240V, 9.5-7.0A, 50-60Hz
DC Output 1100W: +12V/92A; +5Vsb/4A
1400W: +12V/116A; +5Vsb/4A
With Distributor +5V: 30 Amp
+3.3V: 24 Amp