Supermicro® CSE-113MTQ-560CB 1U chassis SC113MTQ-563CB
Výrobca
Supermicro
KódITK210185
Part No.SC113MTQ-563CB
Dostupnosť po pobočkách
nie je skladom
NRE
nie je skladom
NR
BA
DPH 23%
Objednať
Hodnotenie produktu
Hodnotené 23x
Záruka koncový zákazník: 24 Mesiacov
Záruka firma: 24 Mesiacov
Výrobca:
Supermicro
Kód: ITK210185
Part No.: SC113MTQ-563CB
Podrobnosti o produkte
Popis produktu:
Key Features
1. 560W High-efficiency power supply,
   80 PLUS Silver Level Certified
2. 8x Hot-swap 2.5" SAS/SATA HDD
   trays
3. 1x Full-height AOC expansion slot
4. 4x 40x28mm high-efficiency fans
   (6x fans maximum)
5. Supports motherboard size up to:
   13.68" (347mm) x 10.5" (267mm)
6. Optimized for DP (low power) and UP
   motherboards
Available Color
 Black
Downloads
Chassis
Manual
Product SKUs
CSE-113MTQ-560CB SuperChassis 113MTQ-560CB (Black)
Form Factor
19.98" Depth 1U Rackmount Chassis - support M-ATX (9.6" x 9.6") and ATX (12" x 10") motherboard (max MB size support: 13.68" x 10.5")
Processor Support
Supports dual, single Intel® / AMD processors
Dimensions
Height 1.7" (43mm)
Width 17.2" (437mm)
Depth 19.98" (508mm)
Packaging 24" (W) x 8.5" (H) x 30" (L)
Weight Net Weight: 18.5 lbs (8.4kg)
Gross Weight: 29.5 lbs (13.4kg)
Available Color Black
Expansion Slots
• 1x Full-height AOC expansion slot
Drive Bays
Internal Bay 8x Hot-swap 2.5" SAS/SATA HDD trays
SAS or enterprise SATA HDD only recommended
SAS / SATA Backplane
1x 1U SAS / SATA backplane with SES2
Peripheral Drives
DVD-ROM Slim DVD-ROM drive
Front Panel
Buttons Power On/Off button
System Reset button
UID button
LEDs Power status LED
HDD activity LED
2x Network activity LEDs
Universal Information (UID) LED
System Cooling
Fans 4x 40x28mm high-efficiency PWM fans
6x fans maximum
Operating Environment (System)
Operating Temperature Range 10 - 35°C (50° - 95°F)
Non-Operating Temperature Range -40 - 70°C (-40° - 158°F)
Humidity Range 8 - 90% non-condensing
Non-Operating Humidity Range 5 - 95% non-condensing
Power Supply
560W AC to DC power supply w/ PFC
AC Voltage 100-240 V, 50-60 Hz, 6.5-2.6 Amp
+5V 15 Amp
+5V standby 2 Amp
+12V 46.5 Amp
-12V 0.5 Amp
+3.3V 15 Amp