Supermicro® CSE-846E26-R1200B 4U chassis SC846E26R1200B
Výrobca
Supermicro
KódITK167393
Part No.SC846E26R1200B
BA
DPH 23%
Objednať
Hodnotenie produktu
Hodnotené 30x
Supermicro
Kód: ITK167393
Part No.: SC846E26R1200B
Key Features
• High Performance SAS2/6GbS Expander
• Dual Expander Chip
• High Efficiency PS and Storage Capacity
1. High density 4U Storage Chassis
2. 1200W high-efficiency (1+1) redundant
    power supply (Gold Level 93%)
3. 24 x 3.5" SAS Hot-swap Drive Bays
    with SES2 (dual-channel)
4. 2x Extra HDDs (optional)
5. 100% Cooling Redundancy
6. Power Switch, Reset Switch &
   6 LED Indicators
7. Can be configured as either HEAD
    Or JBOD unit
8. Palletized package for secure
    transportation
FProduct SKUs
CSE-846E26-R1200B SuperChassis 846E26-R1200B (Black)
Form Factor
4U chassis support for motherboards up to size
13.68" x 13", E-ATX and ATX
Dimensions
Height 7" (178mm)
Width 17.2" (437mm)
Depth 26" (660mm)
Gross Weight 75 lbs (34.0kg)
Available Colors Black
Expansion Slots
7x Full-height, Full-length PCI expansion slots
Drive Bays
Hot-swap 24x 3.5" Hot-swap SAS Drive Bays
SAS or enterprise SATA HDD only recommended
Optional 2x Fixed Internal Hard Drive Bays OR
1x Fixed Internal Hard Drive Bay and
1x DVD-ROM Drive or Floppy Drive Bay
Backplane
4U Dual Expander Backplane, features:
• SAS2 compliance
• Scalability through cascading
• 6Gb support
• Inband SES-2 Enclosure Management
• SAS/SATA support
• Dual input/output SFF 8087 connectors
System Overheat LED
Power Fail LED
System Cooling
Fans 3x 6300 RPM Hot-swap PWM Cooling Fans
2x 5000 RPM Hot-swap Rear Exhaust
  PWM Fans
System Monitoring
Chassis intrusion switch
Operating Environment (System)
Operating Temperature Range 10 - 35°C (50° to 95° F)
Non-Operating Temperature Range -40 - +70°C (-40° to 158° F)
Humidity Range 8 - 90% non-condensing
Non-Operating Humidity Range 5 - 95% non-condensing
Power Supply
Redundant 1200W high-efficiency power supply with PMBus
AC Input 1000W Output @ 100-140V, 11.5-8A, 50-60Hz
1200W Output @ 180-240V, 8-5.5A, 50-60Hz
DC Output 1000W: +12V/83A; +5Vsb/4A
1200W: +12V/100A; +5Vsb/4A
DC Output
with PDB +5V: 50 Amp
+3.3V: 30 Amp