Supermicro® CSE SC833T-R760B 3U chassis
Výrobca
Supermicro
KódITK032168
Part No.SC833T-R760B
Dostupnosť po pobočkách
nie je skladom
NRE
nie je skladom
NR
BA
DPH 23%
Objednať
Hodnotenie produktu
Hodnotené 59x
Záruka koncový zákazník: 24 Mesiacov
Záruka firma: 24 Mesiacov
Výrobca:
Supermicro
Kód: ITK032168
Part No.: SC833T-R760B
Podrobnosti o produkte
Popis produktu:
 Key Features
1. 760W Triple-Redundant Power Supply
2. 8 x 3.5" SAS / SATA Hot-swappable
   Drive Bays
3. 2 x 5.25" Peripheral Drive Bays
4. 1 x Optional Slim CDROM Drive
   1 x Floppy Drive
5. 6x Full-height, Full-length Expansion Slot
6. 4 x 9cm Hot-swappable Fan
7. 2 x 8cm Rear-exhaust Fan
8. Power Switch & 6 LED Indicators
Links & Resources
Recommended Boards
Chassis Manual
Product SKUs
CSE-833T-R760 SuperChassis 833T-R760 (Beige)
CSE-833T-R760B SuperChassis 833T-R760B (Black)
Form Factor
3U chassis support for max. motherboard size - 12" x 13" E-ATX
Processor Support
Dual Xeon® Processors, or Single Pentium® 4 Processor
Dimensions
Height 5.2" (132mm)
Width 17.7" (450mm)
Depth 25.5" (648mm)
Gross Weight 72 lbs (32.7 kg)
Available Colors Beige, Black
Expansion Slots
• 6x PCI expansion slots (7th slot not supported)
• SIMLC Support Only
Drive Bays
Hot-swap • 8x 3.5" SAS / SATA Hot-swap Drive Bay
Peripheral Bay(s) • 2x 5.25" Peripheral Drive Bay
• 1x Floppy Drive Bay
• 1x Slim CDROM Drive Bay
Peripheral Drives
Floppy TEAC 3.5" 1.44MB Floppy Drive (beige / black)
CD-ROM TEAC Slim 24x CD-ROM drive (optional)
SATA Backplane
SATA Backplane
Peripheral Drives
Floppy TEAC 3.5" 1.44MB Floppy Drive
Front Panel
Buttons • Power On/Off button
• System Reset button
• Alarm Mute Switch
LEDs • Power LED
• Hard drive activity LED
• 2x Network activity LEDs
• System Overheat LED
• Power Fail LED
Ports none (Optional front USB ports via 5.25" drive bay)
System Cooling
Fans • 4x 9cm 5,000 RPM Hot-swappable Fans
• 2x 8cm 5,000 RPM Rear Exhaust Fans
System Monitoring
Chassis intrusion switch
Operating Environment (System)
Operating Temperature Range 10 - 35°C (50° to 95° F)
Non-Operating Temperature Range -40 - +70°C (-40° to 158° F)
Humidity Range 8 - 90% non-condensing
Non-Operating Humidity Range 5 - 95% non-condensing
Power Supply
3U 760W Triple-Redundant AC power supply with PFC
[ 24-pin, (8-pin, 4-pin)=12V) ]
AC Voltage • 100 - 240V, 50-60Hz, 14/7 Amp
DC Output • 12V + 5V + 3.3V ? 550W
+5V 36.0 amp
+5V standby 3.5 amp
-5V n/a
+12V 50.0 amp (combined)
-12V 1.0 amp
+3.3V 36.0 amp