Supermicro® CSE513F-260B 1U chassis SC513F260B
Výrobca
Supermicro
KódITK074474
Part No.SC513F260B
BA
DPH 23%
Objednať
Hodnotenie produktu
Hodnotené 38x
Supermicro
Kód: ITK074474
Part No.: SC513F260B
Key Features
1. 260W Power Supply
2. 1x 3.5" Internal Drive Bay
3. 2x 12900 RPM PWM Cooling Fan
4. 1x Full-height, Half-length Front I/O
   Expansion Slot
5. Power Switch, Reset Button &
   5 LED Indicators
6. Front Acess I/O
Available Colors
 Beige
 Black
Downloads
Chassis
Manual
Product SKUs
CSE-513F-260 SuperChassis 513F-260 (Beige)
CSE-513F-260B SuperChassis 513F-260B (Black)
Form Factor
14" Mini 1U chassis support for maximum motherboard size - 12" x 9.5" ATX
Processor Support
Supports single Intel® / AMD processor
Dimensions
Height 1.7" (43mm)
Width 16.8" (426mm)
Depth 14.0" (356mm)
Gross Weight 14.5 lbs (6.6kg)
Available Colors Beige, Black
Expansion Slots
• 1x full-height half-length PCI expansion slot (Riser Card Required)
Drive Bays
Internal Bay 1x 3.5" Internal Drive Bay (Standard)
2x 2.5" Internal Drive Support (Optional)
System Overheat LED
Ports 2x USB
2x LAN
COM
Printer Port (Optional)
System Cooling
Fans 2x 4cm PWM Fans
Cooling Components 1x Fan Holder
1x Air Shroud
Operating Environment (System)
Operating Temperature Range 10 - 35°C (50° - 95°F)
Non-Operating Temperature Range -40 - 70°C (-40° - 158°F)
Humidity Range 8 - 90% non-condensing
Non-Operating Humidity Range 5 - 95% non-condensing
Power Supply
Thermal control 260W AC power supply with PFC
[ 24-pin, 4-pin=12V, (2) 4-pin ]
AC Voltage 100 - 240V, 60-50Hz, 4 Amp Max
DC Output 5V + 3.3V ? 140W
+5V 25.0 Amp
+5V standby 2.0 Amp
+12V 18.0 Amp
-12V 1.0 Amp
+3.3V 15.0 Amp