Supermicro® SC113TQ-R650CB 1U chassis 8x 2,5" hot-swap SAS/SATA
Výrobca
Supermicro
KódITK160957
Part No. SC113TQ-R650CB
Dostupnosť po pobočkách
nie je skladom
NRE
nie je skladom
NR
BA
DPH 23%
Objednať
Hodnotenie produktu
Hodnotené 16x
Záruka koncový zákazník: 24 Mesiacov
Záruka firma: 24 Mesiacov
Výrobca:
Supermicro
Kód: ITK160957
Part No.: SC113TQ-R650CB
Podrobnosti o produkte
Popis produktu:
CSE-113TQ-R650CB SuperChassis 113TQ-R650CB (Black)
Form Factor
23.5" Depth 1U Rackmount Chassis - support for maximum motherboard size of 12" x 13" and 13.68" x 13" (single power only)
Processor Support
Supports dual, single Intel® / AMD processors
Dimensions
Height 1.7" (43mm)
Width 17.2" (437mm)
Depth 23.5" (597mm)
Packaging 25" (W) x 6" (H) x 33" (L)
Weight Net Weight: 23.5 lbs (10.7kg)
Gross Weight: 38.5 lbs (17.5kg)
Available Color Black
Expansion Slots
• 1x Full-height & Full-length PCI expansion slot
Drive Bays
Hot-swap 8x Hot-swap 2.5" SAS / SATA HDD tray
SAS or enterprise SATA HDD only recommended
SAS / SATA Backplane
1x 1U SAS / SATA backplane with SES2
Peripheral Drives
DVD-ROM Slim DVD-ROM drive
Front Panel
Buttons Power On/Off button
System Reset button
UID button
LEDs Power status LED
HDD activity LED
2x Network activity LEDs
Universal Information (UID) LED
System Cooling
Fans 4x 40x56mm Counter-rotating PWM fans
Operating Environment (System)
Operating Temperature Range 10 - 35°C (50° - 95°F)
Non-Operating Temperature Range -40 - 70°C (-40° - 158°F)
Humidity Range 8 - 90% non-condensing
Non-Operating Humidity Range 5 - 95% non-condensing
Power Supply
650W (1 + 1) Redundant AC-DC power supply w/ PFC
AC Voltage 100 - 240V, 60-50Hz, 8-4 Amp
+5V standby 3 Amp
+12V 54 Amp
With Power Distributor +5V: 25 Amp
+3.3V: 25 Amp