Supermicro® SC503-200B 1U chassis
Výrobca
Supermicro
KódITK151128
Part No.SC503-200B
Dostupnosť po pobočkách
nie je skladom
NRE
nie je skladom
NR
BA
DPH 23%
Objednať
Hodnotenie produktu
Hodnotené 58x
Záruka koncový zákazník: 24 Mesiacov
Záruka firma: 24 Mesiacov
Výrobca:
Supermicro
Kód: ITK151128
Part No.: SC503-200B
Podrobnosti o produkte
Popis produktu:
 Key Features
1. Mini 1U Chassis optimized for
   Intel® Atom™ Platform
2. 200W Low Noise Power Supply
3. Front I/O Ports
4. 1x 3.5" Internal Drive Bay
5. OR 2x 2.5" Internal Drive Bay (opt.)
6. OR 1x Full-height, Half-length PCI (opt.)
7. OR 1x 2.5" Internal Drive &
   1x FH, HL PCI
8. Power Switch, Reset Button &
   5 LED Indicators
Available Colors
 Black
Downloads
Chassis
Manual
Product SKUs
Form Factor
9.8"-Depth Mini 1U chassis support for maximum motherboard size - 9.6" x 9.6"
Processor Support
Single Processor Support:
Intel® Atom™ series processor, Celeron® 400 series up to 35W
Dimensions
Height 1.7" (43mm)
Width 17.2" (437mm) <<< Release form has 17.3"
Depth 9.8" (249mm)
Packaging 25.8" (W) x 6.1" (H) x 18.3" (L)
Gross Weight 10 lbs (4.5kg)
Available Colors Black
Expansion Slots
• 1x full-height half-length PCI expansion slot (Optional)
  Riser Card Required
Drive Bays
Internal Bay 1x 3.5" Internal Drive Bay (Standard)
OR 2x 2.5" Internal Drive (Optional)
OR 1x 2.5" (Optional)
SAS or enterprise SATA HDD only recommended
Front Panel
Buttons Power On/Off button
System Reset button
LEDs Power LED
Hard drive activity LED
2x Network activity LEDs
System Overheat LED
I/O Ports Standard System I/O
(Mouse, Keyboard, 2x USB Video, COM, LPT, LAN)
Operating Environment (System)
Operating Temperature Range 10 - 35°C (50° - 95°F)
Non-Operating Temperature Range -40 - 70°C (-40° - 158°F)
Humidity Range 8 - 90% non-condensing
Non-Operating Humidity Range 5 - 95% non-condensing
Power Supply
200W Low Noise AC-DC power supply with PFC
AC Voltage 100 - 240V, 50-60Hz, 3-1.5 Amp Max
+5V 16.0 Amp
+5V standby 2.0 Amp
+12V 15.0 Amp
-12V 0.8 Amp
+3.3V 17.0 Amp